Корзина
10 отзывов
Интернет-магазин "MaxHouse"
+380683077730

Гріймося економніше!

Гріймося економніше!

24.11.14

Що ми розуміємо під словами ”система опалювання“? Зрозуміло що: труби і чавунні батареї, які насилу утягуєш в будинок. І добре, якщо ви газифікували свою оселю завчасно – коли ціни були доступніші та до її ремонту…  А якщо ви зіштовхнулись з цією проблемою зараз, коли надворі так стрімко холодає? Скільки клопіття вас жде: потрібен проект на газифікування, зробити ввід, придбати котел, батареї, труби та інше обладнання. Квартира чи будинок після встановлення такої системи опалення виглядить як після землетрусу –  знову ремонт, а це ж які кошти та скільки часу! Враховуючи стрімке подорожчання газу, а, отже і вартість обігріву оселі, мимоволі задумуєшся – а чи немає альтернативи блакитному вогнику?

Тим часом існують і інші способи зробити будинок теплим і комфортабельним. Один з таких способів - електричне опалювання, відносно якого, на жаль, існує ряд упереджень і помилкових стереотипів. Частково це пов’язано з тим, що пожежобезпечність і надійність регулюючої апаратури вітчизняного виробництва не завжди відповідала вимогам, що пред’являються до такого устаткування. Багато хто також вважає, що плата за електроенергію дуже висока, при цьому випускаючи з уваги, що економічна ефективність інших видів палива не така висока, як на справді.

В світі вже накопичений багатий досвід по використанню прямого стаціонарного електроопалювання практично для будь-якого класу об’єктів. Тому хотілося б, щоб вітчизняний споживач більше знав про можливості і переваги цього способу обігріву: різні варіанти створення теплового комфорту, економічна вигода від гнучкої системи регулювання температур в кожному приміщенні, від використання “теплої” підлоги і інфрачервоних випромінювачів; надійність цих систем і т.п. А якщо взяти важливий чинник екологічної безпеки? Навряд чи “котельний” спосіб опалювання може скласти в цьому відношенні конкуренцію електричному.

До безперечних переваг електроопалювання можна віднести майже 100-відсотковий ККД, а так само простоту монтажу системи (більш того - її можна створювати поетапно, поступово нарощуючи потужності).

Ви знову подумали про електрокотел та батареї? Ні! Даний спосіб докорінно відрізняється і має ряд переваг, назва йому: інфрачервоні довгохвильові обігрівачі. Ще їх називають пристроями ХХІ століття. Так, саме за ними майбутнє в опалюванні наших осель. Чим же вони такі зручні?

Почнемо з принципу їх роботи. Інфрачервоне опалення в корені змінює наші звичні уявлення про розподіл температури в приміщеннях. Обігрівачі встановлюються на стелі і зверху направляють довгохвильовий потік теплової енергії, який зігріває нас подібно до сонячних променів. Тепло рівномірно передається предметам – їх   температура стає дещо вищою температури оточуючого повітря. Поверхня тепловіддачі від підлоги і предметів, нагрітих довгохвильовими інфрачервоними обігрівачами, в середньому в 5-10 разів перевищує поверхню тепловіддачі традиційних приладів. Тому об’єм повітря в зоні перебування людей прогрівається до заданої температури швидше, ніж це можуть забезпечити традиційні конвективні системи опалення. Приміщення обігрівається значно швидше. А коли воно прогрівається, то для підтримки заданої температури система довгохвильового опалення вмикається рідше, отже, споживає менше енергії. Тобто є значно економнішою.

Такий характер опалення більш приємний та комфортний. Тепло, яке ми будемо відчувати, схоже на тепло сонця, вогнища чи каміна. З’являється ефект «теплої підлоги». Перерахуємо основні переваги:

- економія електроенергії досягає 50% і більше порівняно з традиційним опаленням;

 • інфрачервоне опалення обігріває, в першу чергу, людей та предмети;
 • зігріває людей навіть на відкритих ділянках і в приміщеннях з недостатньою теплоізоляцією;
 • забезпечує швидку передачу тепла ( за 30 секунд від початку ввімкнення)
 • тепло можна подавати направлено;
 • легко та просто монтується;
 • працює безшумно;
 • не сушить повітря;
 • не викликає головного болю;
 • не знижує рівня кисню в приміщенні;
 • в порівнянні з іншими системами обігріву не створює імовірності отравлення чи пожежі;
 • запобігає появі мікроорганізмів та бактерій.
 • має сучасний зовнішній вигляд і чудово вписується в найвишуканіший інтер’єр;
 • в поєднанні з сучасними терморегуляторами забезпечує автоматичне підтримання температури в приміщеннях на заданому рівні.

Як би переконливо не звучали наведені переваги, кожен з нас хотів би знати реальні цифри та факти і переваги від такого нововведення у себе вдома, на роботі, в магазині та ін. Почнемо з монтажу – він простий і складається з настельної установки заданої кількості нагрівачів та одного терморегулятора на стіну, яким ви будете задавати бажану температуру в межах +5…+30 град. Для обігріву кімнати площею до 13 кв.м. достатньо одного пристрою, що забезпечить комфортну температуру навіть за морозів в -24 град. надворі. Середнє споживання електроенергії в зимню пору не перевищить 0,4 кВт/год, а в міжсезоння - того менше: близько 0,13 кВт ( за рахунок періодичного ввімкнення терморегулятором обігрівача). Прості підрахунки показують, що місяць обігріву даної кімнати буде нам обходитись біля 50-80 грн. (в залежності від теплоізоляції приміщення). Економно? Без сумніву. Зручно – так: вам потрібно тільки задати бажану температуру в кімнаті, а далі її буде підтримувати автоматика. Скільки ж обійдеться таке задоволення? З монтажем – близько 1,9 тис. грн.. на кімнату. Дуже зручно, що в кожній кімнаті ви можете задати різну температуру, а в разі необхідності – вимикати чи лише підігрівати приміщення, що сприяє значній економії ваших коштів. Крім того, інфрачервоне опалення може використовуватися як додаткове, тобто одночасно з традиційним газовим. Це дасть змогу заощаджувати використання газу та витримувати його ліміти.

Скептики можуть сказати: «Так це ж випромінювання! Це шкідливо!» Ні, не так. Підкреслимо, що для обігріву використовуються довгохвильові інфрачервоні промені, такі як невидима частина сонячного світла. Їх часто називають vital rays – промені життя. І це не випадково. В ході проведених досліджень багато вчених світу прийшли до висновку, що інфрачервоне випромінювання позитивно впливає на людину. Воно лікує та запобігає ряду хвороб. Дані обігрівачі отримали усі дозволи та сертифікати контролюючих служб і тепер з успіхом використовуються в приватних будинках, квартирах, офісах, магазинах, лікарнях, дитячих садочках, школах тощо. В багатьох випадках інфрачервоне опалення -  єдиний ефективний спосіб обігріву осель та робочих місць.

Відрадно, що нашому споживачу уже також доступні ці нові системи, що  розроблені та виготовляються в Росії під маркою «БіЛюкс» та в Україні під маркою «ТеплоV». Офіційним дилером у Вінницькій області є салон-магазин «Експерт», що розміщений в смт. Теплик по вул.. Незалежності, 34. тел. 04353-2-18-02. (до речі, тут використовується така ж система опалення). Тут вас проконсультують та безкоштовно зроблять теплотехнічний розрахунок потрібної кількості та марок нагрівачів, дадуть поради щодо їх розміщення та експлуатації.

Без сумніву, за інфрачервоними обігрівачами – велике майбутнє.